Aranżując swoje ogrody często decydujemy się na postawienie w nich altanek ogrodowych. Te dają świetne możliwości jeżeli chodzi o relaks w ogrodzie. Podczas upalnych dni możemy wygodnie rozsiąść się przy stole i uniknąć męczącego słońca, a w czasie niepogody dają nam schronienie przed deszczem, a także wiatrem. Decydując się na altankę ogrodową często sięgamy po gotowe konstrukcje, jednak również ciekawą opcją jest wybudowanie takiej altanki według projektu.

Wyposażenie altanki ogrodowej

Jednak czym jest altanka bez odpowiedniego wyposażenia? Najczęściej sięgamy po stół i krzesła, to musi stanąć w naszym ogrodzie. Bez tego żaden grill, czy jakakolwiek impreza w ogrodzie nie ma prawa bytu. Można postawić także na wygodne siedziska lub pufy, jednak to jest mniej praktyczne rozwiązanie. Warto zadbać również o oświetlenie w altance, te na pewno się przyda przy długich nocach w ogrodzie. W bardzo popularnych altankach drewnianych warto zachować piękny, drewniany styl i postawić na żyrandol także drewniany lub wykonany z elementów kutych, który świetnie komponują się z drewnem. Można także postawić na połączenie drewna i kowalstwa artystycznego.

Żyrandol na kole od wozu w altance

Dla zachowania odpowiedniego klimatu i stylu w altance ogrodowej warto postawić na żyrandol na kole od wozu. Dostępne wzory takich żyrandoli znajdziecie w zakładce Żyrandole kute. Taki żyrandol nie tylko świetnie oświetli wasze altanki nocą, ale także będzie świetnym elementem dekoracyjnym. Żyrandole na kole od wozu dostępne w ofercie firmy Framet również sprawdzają się w innych miejscach, pomieszczeniach. Można je również wykorzystać w górskich chatkach wykonanych z drewna lub zaaranżować w domowych salonach. Bardzo często żyrandole na kole od wozu wykorzystywane są do dekoracji karczm i restauracji, oddając ich swojski, staropolski klimat.